Vasaras riepas


Kas ir vasaras riepas?

 • Vasaras riepas savas labākās īpašības parāda gan uz sausa, gan slapja ceļa seguma, kad gaisa temperatūra ir virs + 7 grādu atzīmes. Vasaras riepu gumijas sastāvs un protektora raksts ir īpaši izstrādāts maksimālai saķerei ar ceļu silta un karsta laika apstākļos.
 • Salīdzinot ar ziemas riepām, vasaras riepas ir cietākas, ar gludāku profilu, tādējādi nodrošinot mazāku rites pretestību, trokšņu līmeni un attiecīgi - degvielas ekonomiju.
 • Jaunākās paaudzes vasaras riepas ļauj krietni ietaupīt degvielu, salīdzinot ar iepriekšējās paaudzes riepām.


Kāpēc vasarā izvēlēties tieši vasaras riepas?

 • Uzlabota saķere, īsāks bremzēšanas ceļš. Šeit vietā atcerēties, ka kritiskos apstākļos pat daži centimetri var būt izšķiroši, lai izvairītos no avārijas situācijas.
 • Stabilitāte un vadāmība. Vasaras riepas nodrošinās precīzāku stūres reakciju un drošāku braukšanu.
 • Samazināta rites pretestība ar saķeres virsmu.
 • Samazināts trokšņu līmenis.
 • Uzlabota degvielas ekonomija.
 • Samazināts nodilums un ilgāks riepas mūžs, salīdzinot ar ziemas riepām, kuras silta laika apstākļos pastiprināti dilst.


Kad ir jābrauc ar vasaras riepām?

 • Vasaras riepu sezona Latvijas likumdošanā nav speciāli atrunāta. Noteikts vien tas, ka no 1. decembra līdz 1. martam visām automašīnām, kuru pilna masa nepārsniedz 3.5t, jābūt aprīkotām ar ziemas riepām, bet laikposmā no 1.maija līdz 1.oktobrim aizliegts lietot automobiļus, kam riteņi aprīkoti ar radžotām riepām. Tomēr tas nebūt nenozīmē, ka līdz 1.decembrim obligāti jābrauc ar vasaras riepām un spītējot ieilgušajam sniegam jau 1.martā jāmontē nost ziemas riepas. Praksē Latvijas autobraucēji uz vasaras riepu montāžu sāk sarosīties aprīļa otrajā pusē, bet montēt ziemas riepas sāk no oktobra. Likumdošanā noteikts, ka vasaras riepu minimālajam protektora dziļumam jābūt 1.6 mm.
 • Vasaras riepas ir paredzētas drošai braukšanai, kad gaisa temperatūra stabili turās virs +7 grādu atzīmes. Zem +7 grādu atzīmes, vienkāršiem vārdiem sakot, vasaras riepu gumijas sastāvs ir pārāk ciets, lai veidotu pietiekamu saķeri ar ceļu. Īpaši riskantas situācijas var veidoties uz slapja, vēsa, netīra asfalta seguma, kad mašīna var sākt slīdēt dēļ nepietiekamas saķeres.


Kā izvēlēties piemērotākās vasaras riepas?

 1. izvēles kritērijs - braukšanas apstākļi. Vispirms jāsaprot, pa kādiem ceļiem tiek vairāk braukts. Ja pamatā tiek izmantoti labi, asfaltēti ceļi, un nobraukums ir vairāk nekā 10 tūkstoši kilometru sezonā, iesakām izvēlēties vasaras riepas ar smalkāku protektora rakstu, kas ļaus ietaupīt arī degvielu.

  Ja ikdienā tiek izmantoti dažāda seguma (arī grants) ceļi, tad ieteicams izvēlēties vasaras riepas ar nedaudz rupjāku protektora rakstu. Ja ziemas sezonā lielāko satraukumu autobraucējiem rada sniegs un ledus, tad vasarā tas ir lietus un peļķes, kas var izraisīt akvaplanēšanu vai krietni pagarināt bremzēšanas ceļu. Kā pazīstamāko ražotāju lietus riepu segmentā var minēt Uniroyal no Continental grupas, kas starptautiskajos riepu testos uzrāda labākos rezultātus slapja laika apstākļos.

 2. izvēles kritērijs - cena. Ja budžets atļauj, priekšroku var dot premium riepu ražotāju jaunākajiem modeļiem - Goodyear, Dunlop, Continental, Nokian u.c., kuri starptautiskajos riepu testos parasti cīnās par pirmajām pozīcijām. Ja rocība neļauj maksāt tik daudz, taupīgāks pircējs var droši izvēlēties šo premium kompāniju meitas uzņēmumu ražojumus. Piemēram, Continental rūpnīcai šādas meitaskompānijas ir Uniroyal, Barum, General Tire. Goodyear tās ir Fulda, Sava, nedaudz zemākas kvalitātes Debica. Visas minētās būs uzticamas riepas, jo parasti šo firmu kvalitātei un tehnoloģijām rūpīgi seko līdzi mātes kompānijas. Rezultātā var nedaudz ietaupīt, netaupot uz kvalitāti un drošību.


Vēl ir jautājumi par vasaras riepu izvēli?

 1. Ieskaties Atlas Riepu e-veikalā, izmantojot ērto riepu meklētāju lapas labajā augšējā stūrī. Meklēšana iespējama gan pēc precīza riepas izmēra, gan izvēloties automašīnas marku un modeli.
 2. Droši konsultējies ar Atlas Riepu speciālistiem gan klātienē, gan telefoniski, gan rakstot e-pastu. Lūdzam skatīt kontaktinformāciju zemāk.
RIEPU MEKLĒTĀJS
PĒC IZMĒRA
PĒC AUTO
Platums Augstums Diametrs
Ražotājs
Riepu tips
Meklēt
PASŪTĪJUMU GROZS
VĒL IR TUKŠS
Mēs izmantojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas, nodrošinātu sociālo saziņas līdzekļu funkcijas un analizētu mūsu datplūsmu. Informāciju par to, kā jūs izmantojat mūsu vietni, mēs arī kopīgojam ar saviem sociālās saziņas līdzekļu, reklamēšanas un analīzes partneriem, kuri to var apvienot ar citu informāciju, ko viņiem sniedzat vai ko viņi apkopo, kad lietojat viņu pakalpojumus. Turpinot lietot mūsu tīmekļa vietni, jūs apstiprināt mūsu sīkdatnes. Sīkdatņu politika.