Riepas ātruma indekss - kur to meklēt un ko tas nozīmē


riepas ātruma indekssJa bieži nākas izmantot ātrgaitas šosejas vai arī esi sportiskas braukšanas cienītājs, izvēloties jaunas riepas, būtiski ir zināt riepas maksimālo ekspluatācijas ātrumu. Maksimālais ekspluatācijas ātrums ir ātrums, kas balstīts uz ražotāja laboratorijas mērījumiem testa vidē un norāda riepas spēju šādu ātrumu uzturēt 10 minūtes.

Ātruma indekss kā alfabēta burts ir norādīts uz katras riepas aiz riepas izmēra un kravnesības indeksa cipara, piemēram, 195/65 R15 91T. Lai saprastu, ko šis burts nozīmē, iesakām izmantot zemāk izvietoto tabulu, kur norādīti biežāk sastopamie ātruma indeksi.

Būtiski ņemt vērā - jo lielāks ātruma indekss, jo riepas gumijas sastāvs būs mīkstāks. Tas uzlabos saķeri ar ceļu, tomēr jāņem vērā, ka šajā gadījumā paātrināsies nodilums un riepas mūžs būs īsāks. Piemēram, riepa ar ātruma indeksu "W" dils ātrāk nekā riepa ar ātruma indeksu "H".

Lūdzu, ņemiet vērā, ka riepas ātruma indekss ir saistīts tikai ar riepas ātruma spēju. Nav ieteicams pārsniegt tiesību aktos norādītos ātruma ierobežojumus. Uz koplietošanas ceļiem vienmēr ievērojiet atļauto braukšanas ātrumu.

Ātruma indekss Maksimālais ātrums, km/h
Q 160
R 170
S 180
T 190
H 210
V 240
W 270
Y 300
Z 240+

 

RIEPU MEKLĒTĀJS
PĒC IZMĒRA
PĒC AUTO
Platums Augstums Diametrs
Ražotājs
Riepu tips
Meklēt
PASŪTĪJUMU GROZS
VĒL IR TUKŠS
Mēs izmantojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas, nodrošinātu sociālo saziņas līdzekļu funkcijas un analizētu mūsu datplūsmu. Informāciju par to, kā jūs izmantojat mūsu vietni, mēs arī kopīgojam ar saviem sociālās saziņas līdzekļu, reklamēšanas un analīzes partneriem, kuri to var apvienot ar citu informāciju, ko viņiem sniedzat vai ko viņi apkopo, kad lietojat viņu pakalpojumus. Turpinot lietot mūsu tīmekļa vietni, jūs apstiprināt mūsu sīkdatnes. Sīkdatņu politika.