Riepas apzīmējumi

Apzīmējumi uz riepas sānu malas


1 - riepas izmērs
235 - riepas platums, kas norādīts milimetros
85 - riepas augstums, kas norādīts kā procenti no riepas platuma. Piemēram, šajā gadījumā riepas augstums būs 85% no 235 mm, kas sanāk 199.75 mm.
R16 - riepas diska diametrs, kas norādīts collās
Burti LT pirms izmēra, nozīmē light truck un to, ka riepai ir pastiprināta struktūra, līdz ar to, lielāka kravnesība, un tā ir paredzēta vieglajam kravas transportam.

2 - apzīmējums šajā gadījumā norāda, ka riepa montējama ar konkrēto malu uz āru. Šāds apzīmējums norādīts uz riepām ar asimetrisku protektora rakstu. Riepām ar virzienveida protektora rakstu  šajā vietā būs apzīmējums "--> Rotation", kas norādīs pareizo rotācijas virzienu riepai, lai tā tiktu pareizi uzmontēta.

3 - norāde par maksimālo riepas spiedienu pie maksimālās noslodzes.

4 - riepas modeļa nosaukums.

5 - norāde par materiāliem, kas izmantoti riepas konstrukcijā.

6 - identifikācijas numurs, kas norāda, ka riepa atbilst Eiropas direktīvas R30 ECE prasībām.

7 - riepas kravnesības indekss. Konkrētajā gadījumā cipars 120 parāda, ka riepas maksimālā kravnesība ir 1200 Kg.

8 - riepas ātruma indekss. Konkrētajā gadījumā S burts parāda, ka riepas maksimālais ekspluatācijas ātrums ir 180 km/h.

9 - norāde par valsti, kur riepa ir izgatavota.

10 - norāde par riepas ražotāju jeb zīmolu.

11 - apzīmējums "TWI" uz riepas sānu malas norāda vietas uz protektora, kur izvietots minimālais protektora dziļuma indikators. Pēc Latvijas likumdošanas minimālais protektora dziļums visiem transportlīdzekļiem, kuru masa nepārsniedz 3,5t, ir 1,6mm vasaras un 4,0 mm ziemas riepām.

RIEPU MEKLĒTĀJS
PĒC IZMĒRA
PĒC AUTO
Platums Augstums Diametrs
Ražotājs
Riepu tips
Meklēt
PASŪTĪJUMU GROZS
VĒL IR TUKŠS
Mēs izmantojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas, nodrošinātu sociālo saziņas līdzekļu funkcijas un analizētu mūsu datplūsmu. Informāciju par to, kā jūs izmantojat mūsu vietni, mēs arī kopīgojam ar saviem sociālās saziņas līdzekļu, reklamēšanas un analīzes partneriem, kuri to var apvienot ar citu informāciju, ko viņiem sniedzat vai ko viņi apkopo, kad lietojat viņu pakalpojumus. Turpinot lietot mūsu tīmekļa vietni, jūs apstiprināt mūsu sīkdatnes. Sīkdatņu politika.