Eiropas Savienības valstīs tirgotajām riepām jauns marķējums

Eiropas riepu marķējums

No 2012. gada novembra uz visām riepām, kas ir ražotas sākot ar 2012.gada jūliju un tiek tirgotas Eiropas Savienības teritorijā, attiecas vienotas prasības jeb jauns marķējums.

Standartizētais riepu apzīmējums Tevi informē par 3 riepas veiktspējas īpašībām:

  1. degvielas patēriņa efektivitāti jeb rites pretestības līmeni,
  2. veiktspēju uz slapja seguma,
  3. ārējās rites troksni, kas izteikts decibelos.


Labajā pusē vari apskatīt paraugu, kā šis apzīmējums izskatās.

Apzīmējuma veids degvielas patēriņa efektivitātes un saķeres uz slapja seguma noteikšanai ir līdzīgs jau ierastajām enerģijas patēriņa klasēm sadzīves tehnikai, piemēram, ledusskapjiem. Alfabēta burtu secībā  A apzīmēs labākās veiktspējas riepu savā kategorijā, bet G - šobrīd vājāko vērtējumu.

Ārējo troksni mēra decibelos, papildinot ar vienu, diviem vai trīs skaņas viļņiem, kur viens norāda uz visklusāko riepu savā klasē, bet trīs - uz vistrokšņaināko riepu.

Jāpiebilst, ka visi mērījumi tiek veikti riepu ražotāju laboratorijās, imitējot reālus braukšanas apstākļus.


Skatiet Continental riepu ražotāja video, kur izskaidrots Eiropas Savienības riepu marķējums
(video angļu valodā)Atlas Riepu speciālistu komentārs

  • Jaunais ES marķējums aptver tikai 3 riepas veiktspējas kritērijus.

  • Vēl ir vismaz 12 būtiski riepas veiktspējas rādītāji, kurus neatspoguļo ES marķējums (neatkarīgo auto ekspertu veiktajos testos parasti tiek apskatīti līdz pat 15 riepas veiktspējas kritērijiem).

Jaunais riepu markejums


Vienota riepu salīdzināšanas standarta ieviešana zināmā mērā atvieglos pircēju izvēli, tomēr jāņem vērā, ka šie 3 kritēriji neaptver visas riepas veiktspējas īpašības un piemērotību konkrētiem braukšanas apstākļiem. Piemēram, standartizētais marķējums neietver nevienu kritēriju, kas ļautu salīdzināt riepas veiktspēju ziemas apstākļos uz sniegota vai apledojuša ceļa seguma, kas Latvijas apstākļos ir ļoti būtisks ziemas riepu izvēles kritērijs. Tāpat no jaunā marķējuma nevarēs izdarīt vispusīgus secinājumus par riepas bremzēšanas īpašībām uz dažādiem segumiem, auto vadāmību līkumos, riepas izturību u.c.

Iesakām pircējiem saviem braukšanas apstākļiem piemērotākās riepas izvēlēties gudri, ņemot vērā vairākus aspektus:

  1. salīdzināt riepas pēc jaunā marķējuma kritērijiem;
  2. konsultēties ar riepu speciālistiem pārdomātāka lēmuma pieņemšanai. Riepu speciālistiem ir pieejama plaša datubāze gan par neatkarīgo testu rezultātiem, gan atsauksmēm no klientiem, gan personīgā pieredze dažādu riepu modeļu veiktspējas rādītājos. Nevis kaut kur, bet tepat - Latvijas ceļos un bezceļos.
  3. iepazīties ar neatkarīgo riepu testu rezultātiem, kur tiek analizēta riepu veiktspēja vismaz 15 dažādos aspektos. Regulāri informēsim jūs par jaunākajiem riepu testu rezultātiem mūsu mājaslapas sadaļā Vasaras riepu testi un Ziemas riepu testi.RIEPU MEKLĒTĀJS
PĒC IZMĒRA
PĒC AUTO
Platums Augstums Diametrs
Ražotājs
Riepu tips
Meklēt
PASŪTĪJUMU GROZS
VĒL IR TUKŠS
Mēs izmantojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas, nodrošinātu sociālo saziņas līdzekļu funkcijas un analizētu mūsu datplūsmu. Informāciju par to, kā jūs izmantojat mūsu vietni, mēs arī kopīgojam ar saviem sociālās saziņas līdzekļu, reklamēšanas un analīzes partneriem, kuri to var apvienot ar citu informāciju, ko viņiem sniedzat vai ko viņi apkopo, kad lietojat viņu pakalpojumus. Turpinot lietot mūsu tīmekļa vietni, jūs apstiprināt mūsu sīkdatnes. Sīkdatņu politika.