Kur meklēt un kā noteikt riepas ražošanas gadu


Iegādājoties jaunu riepu komplektu, nereti klienti vēlas uzzināt, kad riepas ir ražotas. Šī nav nekāda slepenā informācija, kas pieejama tikai ražotājam vai riepu izplatītājam. Gluži otrādi - ikviens riepu pircējs pats var pārliecināties par riepas ražošanas laiku, kas ir norādīts uz vienas no riepas sānu malām. Jautājums vietā - kā šo informāciju pareizi nolasīt?

Riepas ražošanas gads
Uz riepas sānu malas meklējiet apzīmējumu DOT (Department of Transportation), aiz kura ~ 10 burtu un ciparu kombinācijā norādīts riepas identifikācijas numurs. Tālāk ovālā rāmītī atrodama vajadzīgā 4 ciparu kombinācija, kas saīsinātā formā norāda riepas ražošanas laiku. Pirmie divi cipari parāda ražošanas nedēļu, bet otrie - pēdējos divus ciparus no ražošanas gada. Konkrētajā piemērā riepa ir ražota 2007.gada 23.nedēļā.


Cik ilgi no ražošanas brīža riepa ir uzskatāma par derīgu?
Riepa nav pārtikas produkts, tāpēc nekur uz riepas neatradīsiet derīguma termiņu, tikai ražošanas gadu. Nebūs arī tā, ka gadu "vecu" riepu var saukt par vecu. Šeit ir jāņem vērā vairāki apstākļi:

  1. loģistika. Kamēr riepa no rūpnīcas nonāk līdz izplatītājam var paiet sākot no dažām nedēļām līdz pat vairākiem mēnešiem.
  2. riepu uzglabāšana. Ja riepas tiek glabātas sausā, vēsā noliktavā un pareizi izvietotas, tās spēs saglabāt savas labās īpašības vairākus gadus pēc ražošanas. Un attiecīgi otrādi.

Atbilstoši Vācijas standartiem, pie kuriem pieturamies arī mēs, pareizi uzglabātas, kvalitatīvas Eiropas riepas atbilst jaunu riepu specifikācijai 1 - 5 gadus no ražošanas brīža. Savukārt riepas kalpošanas ilgums var sasniegt 10 gadus.
Tomēr Atlas Riepu veikalā piedāvājumu cenšamies uzturēt tikai no jaunākajiem riepu modeļiem.
Jāatzīmē, ka tiklīdz ražotāji izlaiž jaunu riepu modeli, vecākie modeļi tirgū ir pieejami par krietni zemākām cenām, kas noteikti priecēs taupīgākus pircējus.

RIEPU MEKLĒTĀJS
PĒC IZMĒRA
PĒC AUTO
Platums Augstums Diametrs
Ražotājs
Riepu tips
Meklēt
PASŪTĪJUMU GROZS
VĒL IR TUKŠS
Mēs izmantojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas, nodrošinātu sociālo saziņas līdzekļu funkcijas un analizētu mūsu datplūsmu. Informāciju par to, kā jūs izmantojat mūsu vietni, mēs arī kopīgojam ar saviem sociālās saziņas līdzekļu, reklamēšanas un analīzes partneriem, kuri to var apvienot ar citu informāciju, ko viņiem sniedzat vai ko viņi apkopo, kad lietojat viņu pakalpojumus. Turpinot lietot mūsu tīmekļa vietni, jūs apstiprināt mūsu sīkdatnes. Sīkdatņu politika.