Ziemas riepas


Kas ir ziemas riepas?

  • Ziemas riepas savas labākās īpašības parāda, kad gaisa temperatūra ir noslīdējusi zem +7 grādu atzīmes. Ziemas riepu gumijas sastāvs un protektora raksts ir īpaši izstrādāts maksimālai saķerei ar ceļu, kad dzīvsudraba stabiņš termometrā noslīd zem +7 grādiem.
  • Salīdzinot ar vasaras riepām, ziemas riepām ir elastīgāks gumijas sastāvs, robustāks profils un smalki iegriezumi (lameles) protektora blokos, tādējādi nodrošinot saķeri ar sniegotiem un apledojušiem ceļiem.
  • Rites pretestība ziemas riepām būs lielāka nekā vasaras riepām. Lai uzlabotu saķeres īpašības, degvielas ekonomiju un braukšanas komfortu, vasaras sezonā būtu ieteicams braukt ar vasaras riepām, bet ziemas riepas izmantot tikai ziemas sezonā.


Kāpēc ziemā izvēlēties tieši ziemas riepas?

  • Drošība. Latvijas ziemas apstākļos labas ziemas riepas ir neaizstājamas. Šeit vietā atcerēties, ka kritiskos apstākļos pat daži centimetri var būt izšķiroši, lai izvairītos no avārijas situācijas, kam sekas var būt  krietni vien dārgākas par labu riepu komplektu.
  • Stabilitāte un vadāmība. Ziemas riepas nodrošinās prognozējamu vadāmību un padarīs braukšanu komfortablāku arī apledojuša vai piesnieguša ceļa apstākļos.

    Braucot ar ziemas riepām tikai ziemas apstākļos, saglabāsiet riepas daudz ilgāk. Ziemas riepām ir mīkstāks gumijas sastāvs, kas silta laika apstākļos (virs +7 grādiem) pastiprināti dilst.


Kad ir jābrauc ar ziemas riepām?

  • Latvijas likumdošana nosaka - no 1. decembra līdz 1. martam visām automašīnām, kuru pilna masa nepārsniedz 3.5t, jābūt aprīkotām ar ziemas riepām un to minimālajam protektora dziļumam jābūt 4 mm. Tomēr tas nenozīmē, ka līdz 1.decembrim obligāti jābrauc ar vasaras riepām un spītējot ieilgušajam sniegam jau 1.martā jāmontē nost ziemas riepas. Praksē Latvijas autobraucēji sāk mainīt ziemas riepas jau no oktobra, bet uz vasaras riepu maiņu sarosās aprīļa otrajā pusē.
  • Radžu riepas drīkst zmantot no 1.oktobra līdz 1.maijam, uz vienas ass riteņiem nav atļauts uzstādīt dažādas radžotas riepas.
  • Ziemas riepas ir paredzētas drošai braukšanai, kad gaisa temperatūra noslīd zem +7 grādu atzīmes. Siltākos laika apstākļos piemērotākas būs vasaras riepas, kas nodrošinās gan labāku saķeri, gan mazāk dils.
  • Minimālais pieļaujamais protektora dziļums ziemas riepām - 4 mm.


Kādi ir ziemas riepu tipi?

  1. Centrāleiropas tipa ziemas riepas, kas ir izmantojamas arī kā vissezonas riepas. Piemērotākā izvēle autobraucējiem, kuri pamatā izmanto pilsētas ceļus un šosejas, kas ziemas apstākļos tiek regulāri tīrītas. Pateicoties vidēji mīkstajam gumijas sastāvam, šo riepu lielākie plusi ir saķeres īpašības, vadāmība un mazāks nodilums, braucot pa sausu, slapju asfaltu un šķīdoni. Šis būs arī labs kompromisa variants autobraucējiem, kuru automašīnas gada noskrējiens nepārsniedz 10 000 km, lietošanai visa gada garumā. Mīnusi - ne tik labas saķeres un bremzēšanas īpašības skarbos ziemas apstākļos - dziļā sniegā un uz ledus.

  2. Skandināvu tipa jeb frikcijas ziemas riepas. Laba alternatīva radžu riepām, piemērotas skarbiem ziemas apstākļiem. Šīs riepas raksturo mīksts gumijas sastāvs, daudz smalkas lameles protektora blokos, nodrošinot lieliskas saķeres un bremzēšanas īpašības dziļā sniegā, tikai nedaudz zaudējot radžu riepām uz ledus. Vienīgie mīnusi - vadāmība uz sausa asfalta, bremzēšana uz slapja asfalta, kā arī pastiprināts nodilums temperatūrās virs +7 grādiem.

  3. Ziemas riepas ar radzēm. Labākā izvēle autobraucējiem, kuri grib justies pārliecināti jebkādos ziemas apstākļos - sākot no piesnigušiem pagalmiem līdz pat ledainiem un netīrītiem lauku ceļiem. Radžu riepām ir izteiktas priekšrocības uz tīra ledus. Mīnusi ar ko jārēķinās - piesardzīgāk jābremzē  uz slapja asfalta un bruģa, kā arī trokšņu līmenis, braucot pa asfaltu.

  4. Radžojamas ziemas riepas. Īpašības līdzvērtīgas radžu riepām, tomēr bez radzēm pasliktināsies sniegums uz ledus. Tā kā radžu riepās tiek izmantots vidēji mīksts gumijas sastāvs, šīs riepas bez radzēm bieži vien ir izmantojamas kā vissezonas riepas, un tik ātri nedils. Tomēr nepieciešamības gadījumā jaunām radžojamām riepām var sašaut radzes speciālisti riepu servisā.


Kā izvēlēties piemērotākās ziemas riepas?

  1. izvēles kritērijs - braukšanas apstākļi. Vispirms jāsaprot, pa kādiem ceļiem tiek vairāk braukts. Ja pamatā tiek izmantoti labi tīrīti pilsētas ceļi un šosejas,  iesakām izvēlēties Centrāleiropas tipa ziemas riepas (mūsu e-veikalā apzīmētas ar sniegpārslas un M+S simbolu). Ja ziemā bieži sanāk braukt pa slikti tīrītiem un apledojušiem ceļiem, ieteicamā izvēle būs radžu riepas (mūsu katalogā apzīmētas ar radžu simbolu). Ja bieži gadās izmantot slikti tīrītus ceļus, bet vēlies ziemas riepas bez radzēm, tad labākā izvēle būs Skandināvu tipa frikcijas ziemas riepas ar mīkstāku gumijas sastāvu (mūsu katalogā apzīmētas ar sniegpārslas simbolu).

  2. izvēles kritērijs - cena. Ja budžets atļauj, priekšroku iesakām dot premium riepu ražotāju jaunākajiem modeļiem - Continental, Goodyear, Dunlop, Nokian u.c., kuri starptautiskajos riepu testos parasti cīnās par pirmajām pozīcijām. Ja rocība neļauj maksāt tik daudz, taupīgāks pircējs var droši izvēlēties šo premium kompāniju meitas uzņēmumu ražojumus. Piemēram, Continental rūpnīcai šādas meitas kompānijas ir General Tire, Uniroyal, Barum. Goodyear tās ir Fulda, Sava un Debica. Visas minētās būs uzticamas riepas, jo parasti šo firmu kvalitātei un tehnoloģijām rūpīgi seko līdzi mātes kompānijas. Rezultātā sanāk nedaudz ietaupīt, netaupot uz kvalitāti un drošību.


Vēl ir jautājumi par ziemas riepu izvēli?

  1. Ieskaties Atlas Riepu e-veikalā, izmantojot ērto riepu meklētāju lapas labajā augšējā stūrī. Meklēšana iespējama gan pēc riepas izmēra, gan izvēloties automašīnas marku un modeli.
  2. Droši konsultējies ar Atlas Riepu speciālistiem gan klātienē, gan telefoniski, gan rakstot e-pastu. Lūdzam skatīt kontaktinformāciju zemāk.
RIEPU MEKLĒTĀJS
PĒC IZMĒRA
PĒC AUTO
Platums Augstums Diametrs
Ražotājs
Riepu tips
Meklēt
PASŪTĪJUMU GROZS
VĒL IR TUKŠS
Mēs izmantojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas, nodrošinātu sociālo saziņas līdzekļu funkcijas un analizētu mūsu datplūsmu. Informāciju par to, kā jūs izmantojat mūsu vietni, mēs arī kopīgojam ar saviem sociālās saziņas līdzekļu, reklamēšanas un analīzes partneriem, kuri to var apvienot ar citu informāciju, ko viņiem sniedzat vai ko viņi apkopo, kad lietojat viņu pakalpojumus. Turpinot lietot mūsu tīmekļa vietni, jūs apstiprināt mūsu sīkdatnes. Sīkdatņu politika.