04.08.2014Samaziniet izmaksas par degvielu

Vasara ir klāt, un turpmākajās nedēļās vairums iedzīvotāju ar automašīnu dosies brīvdienās. Taču gari braucieni ir dārgi lielo degvielas izmaksu dēļ. Tāpēc Goodyear ir izveidojis noderīgu padomu sarakstu, kā samazināt degvielas izmaksas, vienlaikus samazinot arī CO2 izmešu daudzumu.


Tos var atrast arī nesen publiskotajā Goodyear Riepu barometrā – reģiona pētījumā par ceļu drošību, braukšanas paradumiem un riepām.

Ziemeļu un Baltijas reģiona valstīs riepu izvēli aizvien vairāk nosaka apsvērumi par apkārtējās vides drošību. Viens no galvenajiem aspektiem degvielas patēriņa samazināšanā ir pareizu riepu izvēle, un Goodyear Riepu barometrs atklāj, ka, izvēloties jaunas riepas, svarīgs parametrs ir rites pretestība.

Degvielas patēriņu ietekmēt var ikviens. Galvenie lielumi, kas ietekmē degvielas patēriņu, ir transportlīdzekļa veids (automašīna, autofurgons, autobuss/smagā automašīna), braukšanas veids (pa pilsētu un/vai pa lielceļu) un riepu tips. Veselus 20% no degvielas patēriņa rada tieši riepas. Nomainot vecās riepas uz jaunām var ietaupīt naudu un degvielu, kā arī samazināt CO2 izmešu daudzumu. 2012. gada beigās ES ieviesa jaunu riepu marķējumu, kura mērķis ir riepu iegādes brīdī informēt klientu par trim kritērijiem: ārējā trokšņa līmeni, saķeri uz slapjas ceļa virsmas un rites pretestību. Riepas ietekmē rites pretestību, proti, zemas rites pretestības vai tā saucamās “degvielu taupošās riepas” patērē mazāk enerģijas.

“Daudziem varbūt jau zināms, ka braukšanas stils un ātrums ietekmē degvielas patēriņu, bet ne tik daudziem ir zināms, ka to ievērojami ietekmē arī riepas. Papildus enerģiju ietaupošu riepu iegādei ar atbilstošu ES marķējumu, auto vadītāji var arī samazināt degvielas patēriņu sekojot tam, lai riepās būtu pareizais atmosfēras spiediens, kas arī ir drošāk un paildzina riepu ekspluatācijas mūžu,” saka Goodyear Dunlop Ziemeļvalstu mārketinga vadītāja Linda Brandeliusa (Linda Brandelius).

Goodyear padomi degvielas ietaupīšanai vasarā:
Šie padomi var palīdzēt uzlabot automašīnas degvielas ekonomiju, turklāt samazināt arī kaitīgo CO2 izmešu daudzumu. Lielākā daļa šo padomu ļaus nedaudz palielināt nobraukumu, bet kopā sekojot vairākiem padomiem, degvielas patēriņa un nobraukuma atšķirība būs ievērojama.

 1. Nesteidzieties
  Šis ir viens no vienkāršākajiem un efektīvākajiem degvielas taupīšanas veidiem, jo, pieaugot automašīnas ātrumam, palielinās arī degvielas patēriņš. Tāpēc saglabājiet vienmērīgu ātrumu un vienmēr ievērojiet vietējos ātruma ierobežojumus.

 2. Mainiet braukšanas stilu
  Agresīva braukšana, “pedāļa spiešana grīdā” un strauja bremzēšana var patērēt pat 20% vairāk degvielas*. Tā vietā vienmērīgi uzņemiet ātrumu un mainiet pārnesumus pēc iespējas vienmērīgāk. Centieties skatīties tālāk uz priekšu, lai varētu laicīgi reaģēt.

 3. Izmantojiet iespējami augstāko pārnesumu
  Braukšanu ir paredzēts uzsākt ar zemāko iespējamo pārnesumu, jo tam ir vislielākā jauda, bet ilgstoša braukšana zemā pārnesumā palielinās degvielas patēriņu. Kad tas ir droši, izmantojiet augstāku pārnesumu**.

 4. Izvāciet nevajadzīgas mantas
  Smagi piekrautas automašīnas kustībai ir nepieciešams vairāk enerģijas, kas rada lielāku degvielas patēriņu. Uz katriem papildus 50kg degvielas patēriņš palielinās par 1-2%***. Tāpēc vienmēr pārbaudiet, kas automašīnā ir nepieciešams, un izkrāmējiet visas nevajadzīgās lietas.

 5. Rūpējieties, lai riepās ir atbilstošs gaisa spiediens
  Nepietiekami piepumpētām riepām ir lielāka rites pretestība, kas palielina degvielas patēriņu. Regulāri pārbaudiet gaisa spiedienu riepās un nodrošiniet tajās ražotāja norādīto spiedienu. Ja riepas ir pareizi piepūstas, jūs varat ietaupīt līdz pat 5% degvielas****.

 6. Apskatiet savu riepu ES marķējuma atzīmes
  Viegli ritošas (zemas rites pretestības) riepas patērē mazāk degvielas, jo mazāk enerģijas tiek patērēts berzei. Braukšanai izmantojot A (nevis G) klases riepu, degvielas patēriņu var samazināt līdz 7,5%. Vienkāršāk - A klase G klases vietā ļauj ietaupīt vairāk nekā sešus litrus degvielas uz 1000 kilometriem*****.


Vissvarīgākie kritēriji riepu iegādē, pamatojoties uz ES riepu marķējumu:

  Igaunija Latvija Lietuva
Degvielas patēriņa efektivitāte 25% 20% 20%
Saķere ar slapju ceļa segumu 50% 69% 70%
Troksnis 16% 6% 6%*Goodyear Dunlop zīmola uztveres aptauja 2013, GfK
Goodyear Riepu barometrs 2014 ir balstīts uz 2013/2014. gadu mijā veikto Goodyear Dunlop zīmola uztveres aptauju, kuru 2013. gada ziemā veica GFK Custom Research. Aptaujā piedalījās 4200 respondenti no Igaunijas, Latvijas, Lietuvas, Zviedrijas, Norvēģijas, Dānijas un Somijas vecumā no 25 – 59 gadiem.
* Avots: ASV Vides Aizsardzības Aģentūra (EPA).
** Avots: Nacionālā Atjaunojamās Enerģijas Laboratorija (Enerģijas laboratorijas ASV nodaļa).
***Avots: Energy and Environmental Analysis, Inc., Washington, DC
**** Avots: ASV Vides Aizsardzības Aģentūra (EPA).
****** Pamatā vidējais degvielas patēriņš 8 litri/100 km, degvielas cena 1,50 eiro par litru, vidējais nobraukums gadā 35 000 km. Lasiet vairāk šeit: http://ec.europa.eu/energy/efficiency/tyres/


Uzzini vairāk >


Ieteikt
Drukāt


Atpakaļ uz jaunumu sarakstu
Lapa 
RIEPU MEKLĒTĀJS
PĒC IZMĒRA
PĒC AUTO
Platums Augstums Diametrs
Ražotājs
Riepu tips
Meklēt
PASŪTĪJUMU GROZS
VĒL IR TUKŠS